Ιστορικό Σχολείου

Το Γυμνάσιό μας κτίστηκε το 1983 σε γη που δώρισε ο αείμνηστος Πέτρος Τσίρος, γι΄αυτό και φέρει το όνομα Τσίρειο Γυμνάσιο προς τιμήν του μεγάλου ευεργέτη της πόλης μας.

Τα ονόματα όσων διετέλεσαν Διευθυντές από την ίδρυσή του μέχρι σήμερα είναι τα εξής:

Ανδρέας Παστελλάς 1983
Ανδρέας Βαρνάβας 1984,1985,1986 (μέχρι 01.06.1986)
Χρίστος Κονναρής 1986,1987,1988(μέχρι τον Απρίλιο του 1988)
Δημήτρης Φοίνιος 1988,1989,1990,1991,1992
Γεώργιος Κύτρος 1993( μέχρι τον Ιούνιο του 1993)
Ανδρέας Κασιουρής 01.09.1993 μέχρι 31.08.2002
Ελευθερία Σχοινή 01.09.2002 μέχρι 31.08.2005
Περικλής Ιωσηφίδης 01.09.2005 μέχρι 31.08.2007
Δήμητρα Θεοφανίδου 01.09.2007 μέχρι 31.08.2009
Γιώργος Ιωσηφίδης 01.09.2009 μέχρι 31.08.2011
Ανδρεανή Στυλιανίδου 01.09.2011 μέχρι 31.08.2013
Πάμελα Στόρεϋ 01.09.2013 μέχρι 31.08.2014
Ευαγόρας Καραγιώργης  01.09.2014 μέχρι 31.08.2015
Δρ Άγγελος Παπαγεωργίου  01.09.2015 μέχρι 31.08.2018
Βαρβάρα Κάσσαρη - Σταυρή 01.09.2018 μέχρι και σήμερα